Jestem psychologiem dzieci i młodzieży. Pomagam psychologicznie od ponad 16 lat. Jako psycholog wspomagam swoją wiedzą studentów jako nauczyciel akademicki. Prowadzę szkolenia dla rodziców, wartszaty dla dzieci i młodzieży.

Jestem absolwentką Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, członkinią Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyłam liczne studia podyplomowe, kursy w kraju i za granicą. Pracowałam międzynarodowo z dziećmi z różnych krajów świata. Jestem autorką licznych artykułów edukacyjnych.

Kocham pracować z dziećmi i młodzieżą, a wykonywanie zawodu psychologa jest moją pasją. Pomagam zrozumieć, zapobiegam, diagnozuję. Pracuję indywidualnie i grupowo z dziećmi, młodzieżą, rodzicami. Zgłaszają się do mnie rodzice z problemami wychowawczymi, rozwojowymi, edukacyjnymi pojawiającymi się na różnych etapach rozwoju dziecka.

Specjalizuję się w: opiniowaniu psychologiczno-pedagogicznym w aspekcie trudności szkolnych, trudności emocjonalnych, trudności wewnątrzrodzinnych; diagnozie, wsparciu i terapii depresji i zachowań samobójczych u dzieci i młodzieży; radzeniu sobie z dzieckiem z cechami zaburzeń opozycyjno-buntowniczymi; pracy z dzieckiem agresywnym i autoagresywnym; pracy z dzieckiem nie respektującym granic, obojętnym uczuciowo”, nadwrażliwym, nieśmiałym i introwertywnym, doświadczającym sytuacji kryzysu w rodzinie; pracy z dzieckiem zdolnym; pomocy psychologiczno-pedagogicznej w pracy z dziećmi z zaburzeniami lękowymi; terapii złości i agresji u dzieci i młodzieży powiązanej z technikami relaksacji; pracy z rodzicem dziecka agresywnego; rysunku rodziny i innych testach projekcyjnych jako metodzie diagnozy psychologiczno-pedagogicznej dziecka; pracy z lękiem separacyjnym, fobiami, zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, zaburzeniami związanymi ze stresem.

Udzielając pomocy dbam o nawiązanie dobrej relacji opartej na poczuciu bezpieczeństwa, otwartości, szacunku, współpracy, zachowaniu tajemnicy zawodowej.

Moje zainteresowania naukowe dotyczą szeroko pojętej psychologii dziecka, natomiast prywatnie uwielbiam dobrą kawę, podróże, poznawanie nowych ludzi. Jestem bezpośrednia, serdeczna, duży nacisk kładę na samorozwój i bycie po prostu dobrym człowiekiem.

Moje motto życiowe brzmi: “Jeśli jesteś w stanie sprawić, że ktoś będzie szczęśliwy… zrób to! Świat coraz bardziej tego potrzebuje”.

W gabinecie pomaga mi Lili – mały York, który ma także znaczenie terapeutyczne. Spotkania z nią automatycznie wyzwalają uśmiech oraz obniżają poziom stresu 🙂

Adres: Gdynia, Mściwoja 9/11

Telefon: 796 501 004

Email: joannaoska.psycholog@gmail.com

error: Content is protected !!